سئو سایت (بهینه سازی)

با طراحی سایت، به رویاهای بازاریابی خود جامعه عمل بپوشانید

طراحی سایت یکی از برنامه های غیر قابل انکار بازاریابی کسب و کارهای دنیای امروز است. اگر در حال تدوین برنامه های بازاریابی کسب و کارخود هستید، خواندن این مقاله برای درک ضرورت طراحی سایت به صورت حرفه ای و جدی به شما توصیه می شود.

در هر برنامه بازاریابی، گام اول شناسایی مشتریان بالقوه است. برای اینکه در برنامه بازاریابی مشتریان را هدف بگیریم باید بدانیم محل تمرکز این مشتریان کجاست و یا به اصطلاح علمی تر کانون های جذب کسب و کار ما چیست؟ امروزه این سوال بدون توجه به ماهیت کسب و کارتان نیز تا حدودی قابل پاسخ دادن است. فضای دیجیتال و اینترنت بی شک یکی از کانون های اصلی جذب مشتریان شماست چرا که بیشتر مشتریان، زمان قابل توجهی را در دنیای مجازی سپری می نمایند. پس اگر مدیری هستید که همواره فرصت های توسعه کسب و کار خود را پایش می کنید، نباید طراحی سایت را به عنوان دروازه ورود به دنیای دیجیتال در برنامه های بازاریابی خود فراموش کنید. طراحی سایت شرکتی می تواند بهترین معرف شرکت شما به مشتریانتان باشد.

 

اهمیت طراحی سایت به صورت حرفه ای

طراحی سایت به صورت حرفه ای از جنبه های زیادی می تواند حائز اهمیت باشد. برای مثال یک طراحی حرفه ای و زیبا جذاب تر و گیرا تر است و می تواند موید اهمیت مشتریان، برای شما باشد اما در خصوص طراحی سایت، همکاری با مراکز حرفه ای اهمیت دو چندانی دارد. برای درک موضوع لازم است تا با اصول سئو آشنا باشید.

بیشتر کاربران فضای اینترنت برای انتخاب خدمات و محصولات خود، از موتور های جستجو استفاده می کنند. اصولی که رعایت آنان باعث می شود تا موتور های جستجو شما را در اولویت معرفی به مشتریان قرار دهند، اصول سئو نامیده می شود که برای موفقیت برنامه های بازاریابی شما در دنیای دیجیتال اهمیت زیادی دارد. رعایت اصول حرفه ای و استاندارد های کد نویسی در طراحی سایت از اصول سئو بوده و می تواند شما را در اولویت جستجو قرار دهد.

همچنین طراحی وب سایت به صورت حرفه ای می تواند از شما در برابر یکی از بزرگترین تهدیدات، یعنی حمله هکرها محافظت نماید. هر چند لازم است تا تمهیدات متعددی برای امنیت وب سایت خود داشته باشید اما یک طراحی وب سایت اصولی می تواند از بسیاری از مشکلات شما بکاهد.

فراموش نکنید رقابت در دنیای دیجیتال بسیار تنگاتنگ است وخلاقیت می تواند از اصلی ترین مزیت های رقابتی شما باشد پس هرگز همکاری با یک طراح حرفه ای را با استفاده از قالب های آماده فراگیر جایگزین ننمایید.

 

طراحی سایت اولین قدم از یک مسیر

اگر با هدف جذب مخاطب طراحی سایت انجام می دهید، باید بدانید طراحی سایت یک قدم از یک مسیر طولانی است و لازم است برای ادامه مسیر نیز برنامه ریزی نمایید. راه اندازی سایت از قدم های بعدی شماست. راه اندازی وب سایت به معنای آماده نمودن یک سایت طراحی شده برای استفاده کاربران است. تامین محتوای مفید، کاربر پسند و البته به صورت مستمر از دیگر مباحثی است که باید برای آن برنامه ریزی جدی نمایید. بهترین سایت ها با بهترین طراحی ها در صورتی که محتوای مفید و کاربر پسندی نداشته باشد در دایره رقابت با سایر کسب و کار ها حذف شده و به فراموشی سپرده می شوند. پشتیبانی از سایت را نیز در اولویت های کاری خود قرار دهید. یک سایت حرفه ای برای جلب رضایت کاربران خود نیازمند پشتیبانی قوی و حرفه ای به صورت مستمر می باشد.

 

طراحی سایت یا طراحی پورتال

طراحی وب سایت و طراحی پورتال بسیار مشابه هستند. تفاوت وب سایت و پورتال این است که محتوای یک وب سایت شامل متن ، تصاویر و ... است که همگی به صورت یکجا برای کاربران در دسترس است و از طریق یک آدرس به کاربر ارائه می شود اما پورتال درگاهی یا دریچه ای برای ورود به وب است و از طریق آن می توان به پورتال ها و یا وب سایت های دیگر هم دسترسی داشت.  پورتال دارای کارکرد هاي متفاوت و متمایزی است و می تواند در هر زمان و از هر مکانی در دسترس باشد از کارکرد های پورتال می توان به موارد زیر اشاره کرد : پورتال می تواند اطلاعات و خدمات را یکجا و به صورت منسجم در يک محل جمع آوری مي کند . هر پورتال مي تواند بر اساس اهداف تعریف شده گستردگی کاربردی به وسعت جهان از چند نفر تا چند میلیون نفرداشته باشد. پورتال های سازمانی کی از انواع پر کاربرد پورتال ها هستند که معمولا با هدف مدیریت متمرکز داده های سازمانی و اطلاع رسانی به هنگام و تسهیل در امور اداری استفاده می شوند .

یک مرکز حرفه ای طراحی، بر اساس نیاز و کارکرد مد نظر شما، می تواند شما را در انتخاب وب سایت یا پورتال راهنمایی نموده و پورتال متناسب با نیاز شما را طراحی نماید.