طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت گامی برای دیده شدن کسب و کار شما

با توجه به اینکه درصد قابل توجهی از افراد با سن و جنسیت متفاوت زمان زیادی را صرف گشت و گذار در اینترنت می نمایند و یا برای یافتن اطلاعات مورد نظر خود از موتورهای جستجو بهره می گیرند، از این رو طراحی سایت به صورتی که مورد توجه موتورهای جستجو قرار گیرد و در صفحات اول نتایج جستجو قابل مشاهده باشد، بدون شک تاثیر بسزایی در رشد کسب و کار های مختلف خواهد داشت.

 

چرا برای دیده شدن کسب و کارتان به طراحی سایت نیاز دارید؟

ارائه خدمات و فروش محصولات، قبل از هر چیز نیازمند معرفی و تبلیغات موثر و گسترده است تا از این طریق مخاطبان از ارائه  آن خدمات و محصولات مطلع شده و بتوانند براساس نیازمندی خود از خدمات و محصولات مورد نظرشان بهره برداری نمایند.

 

امروزه استفاده از اینترنت با وجود انواع تلفن های هوشمند بسیار بیشتر از گذشته است و همین موضوع باعث شده است تا افراد مختلف با سن و جنسیت متفاوت زمان زیادی را در اینترنت بگذرانند. توجه به این موضوع به عنوان فرصتی برای معرفی و تبلیغ کسب و کار قطعا یک تصمیم هوشمندانه خواهد بود. برای این منظور لازم است تا در اولین گام، برای کسب و کار مورد نظر طراحی سایت انجام شود تا از این طریق طراحی سایت انجام شده به خوبی و به طور مناسب به معرفی خدمات و محصولاتی که ارائه می گردد، بپردازد.

طراحی سایت امکانات و مزایای قابل توجهی را فراهم می نماید که هر یک به تنهایی می تواند تاثیر قابل توجهی در جذب مشتریان داشته باشد. در ادامه به برخی از امکاناتی که طراحی سایت فراهم می نماید، اشاره شده است:

  • طراحی سایت می تواند برای هر نوع کسب و کاری انجام شود و در این زمینه هیچگونه محدودیتی وجود نخواهد داشت.
  • طراحی سایت برای مشاغلی با ابعاد کوچک، متوسط و بزرگ قابل پیاده سازی و تاثیر گذار خواهد بود.
  • هزینه طراحی سایت و استفاده از این روش به عنوان معرفی و تبلیغ خدمات و محصولاتی که ارائه می شود، نسبت به سایر شیوه های تبلیغاتی ناچیز است.
  • طراحی سایت امکان پشتیبانی شبانه روزی را فراهم می کند. این امر موجب جلب رضایت مشتریان خواهد شد و تاثیر قابل توجهی در جذب مشتریان خواهد داشت.
  • اطلاعات تماس قرار گرفته در طراحی سایت باعث سهولت در برقراری ارتباط مشتریان با صاحبین مشاغل خواهد شد و از این طریق احتمال افزایش تعداد مشتریان بیشتر می گردد.
  • امکان معرفی جامع و کامل خدمات و یا محصولاتی که ارائه می شود، یکی دیگر از مزایای استفاده از طراحی سایت است.

اما باید توجه داشت که طراحی سایت مناسب به تنهایی قادر به جذب مشتری برای خدمات و محصولاتی که ارائه می شوند، نخواهد بود. برای اینکه طراحی سایت بتواند آنطور که انتظار می رود در پیشرفت کسب و کار تاثیرگذار باشد،  لازم است تا بهینه سازی سایت نیز مورد توجه قرار گیرد.

 

بهینه سازی سایت چه تاثیری در جذب مخاطبان دارد؟

طراحی سایت زمانی می تواند آنطور که انتظار می رود، در دیده شدن کسب و کار مفید واقع شود که در بین میلیون ها سایت موجود بر روی بستر اینترنت، قابل مشاهده باشد. از این رو لازم است تا طراحی سایت به صورتی انجام گیرد تا در نتایج ارائه شده به وسیله موتورهای جستجو، در صفحات اول قابل مشاهده باشد. زیرا کاربران معمولا در درجه اول به نتایج ارائه شده در صفحه اول مراجعه می کنند و در غیر اینصورت حداکثر تا سه صفحه اول نتایج جستجو را مورد بررسی قرار خواهند داد. از این رو، برای حصول اطمینان از دیده شدن سایت توسط مخاطبان، لازم است تا در طراحی سایت به طور ویژه به بهینه سازی سایت توجه ویژه شود.

 

 

منظور از بهینه سازی سایت این است که طراحی سایت به صورتی انجام شود تا مورد تایید موتورهای جستجو قرار گیرد. برای این منظور، لازم است تا قوانین ارائه شده توسط شرکت های سازنده موتورهای جستجو را مورد توجه قرار داد.

 

سئو سایت را دست کم نگیرید

یکی از موتورهای جستجو که در ایران بیشترین استفاده را دارد، موتور جستجوی گوگل است که توسط شرکت گوگل ساخته شده است. از این رو طراحی سایت به صورتی که منجر به کسب رتبه بالا در نتایج گوگل شود، یکی از اهدافی است که برای دیده شدن سایت لازم است در نظر گرفته شود و برای رسیدن به این هدف، زمان و دقت زیادی صرف گردد.

به مجموعه قوانین و قواعدی که شرکت گوگل به منظور رتبه بندی سایت ها در نتایج جستجوی گوگل ارائه کرده است، قوانین سئو گفته می شود.

سئو شامل طیف گسترده ای از قوانین می شود و ابعاد مختلفی را در نظر می گیرد؛ به طوریکه  از نکات قابل توجه در هنگام طراحی و کد نویسی سایت گرفته تا امنیت و سرعت سایت، در سئو سایت مورد توجه قرار گرفته است.

هر چقدر که طراحی سایت با قوانین سئو منطبق تر باشد، سایت در نتایج گوگل از رتبه بهتر و بالاتری برخوردار خواهد شد و از این طریق در صفحات ابتدایی نتایج جستجو نمایش می یابد. از این رو ارتقای رتبه گوگل در دیده شدن سایت در بین میلیون ها سایت موجود بر روی بستر اینترنت، از اهمیت بالایی برخوردار است.

ارتقای رتبه گوگل فقط از طریق سئو سایت امکان پذیر است و باید توجه داشت که در صورت دور زدن قوانین ارائه شده توسط شرکت گوگل، سئو سایت نه تنها باعث ارتقای رتبه گوگل نخواهد شد، بلکه تاثیر منفی بر روی رتبه گوگل سایت می گذارد و در بعضی موارد عواقب شدیدی در پی دارد.